hír
Teltházas bemutatója volt Rómában a Piedone nyomában című, Bud Spencer életéről szóló magyar dokumentumfilmnek.
továbbhír
Február 28-tól országszerte látható lesz a Piedone nyomában című portréfilm kibővített változata, amely Bud Spencer olasz színész kalandos életét és…
továbbhír
A kritikusokon kívül valószínűleg antropológusok munkájának bevonását is igényelné a titok megfejtése: miért annyira népszerűek nálunk Bud Spencer…
továbbhír
A Budapest Rooftop Cinema szervezői soron következő vetítésük meghirdetésekor még nem tudhatták, hogy a Kincs, ami nincs és az És megint dühbe…
továbbhír
Elhunyt Bud Spencer, eredeti nevén Carlo Pedersoli, a nyolcvanas évek legnagyobb pofozógépe, egykori olasz vízilabda-válogatott. Korábban az…
továbbhír
Erdélyben is beindítja filmforgalmazási tevékenységét a Mokép, magyar néprajzi filmfesztivál a Művészetek Völgyében, és Bud Spencer és Terence Hill…
továbbmagazin
Magyar töri (Szerencsés Dániel, Makra, Édes Emma, drága Böbe, Koccanás), melankólia (Átok, Sweeney Todd, Hideg nyomon), klasszikusok (Kincs, ami…
továbbmagazin
Rendezők, filmszínészek álma – mégha háborognak is az elmaradó jogdíjbevételen -, hogy a TV-ből felvett műveik VHS-példányait rongyosra csévéljék a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié